Többszörösen hátrányos helyzetű. Mondhatni igazi három h-s. Egy kollégáé volt, amíg el nem romlott először. Mivel a szerelő gazdasági totálkárosnak ítélte, a következő kb. 4 évet az erkélyen töltötte. Mivel ott útban volt, baráti áron megkaptam. (0 Ft)
A tápvezérlő IC csere után (1400 Ft) életre kelt és beköltözött a gyermekszobába. Egyetlen baja az volt, hogy kikapcsolva zúgott, de mivel standby-killeren volt, így ez sem zavart. Hirtelen azonban romlani kezdett az állapota: bekapcsolás után szétesett a kép és össze sem állt egy fél óráig.
Hm. Minden tudásomat összeszedve sem tudok a TV-kről semmit. A hivatalos javítás a szemrevételezés után kapcsolási rajz letöltés, elemzés, hibás alkatrész csere. Hehe.
Nem hivatalos: Felnyitás, forrasztási hibák keresése, javítása, bezárás. Eredmény: nulla. Egy-null oda.
Második nekifutás sokkal izgalmasabb. Ha a TV nem teljesen halott, akkor legtöbbször forrasztási hiba vagy elko problémája van. Az elsőn túl vagyunk, az elkókat pedig melegítgetéssel lehet vizsgálni. A forrasztópákával melegítve őket ahol a hiba javul vagy változik az potenciális bűnös.
Szerencsére nem sok van, hamar meg is lett a galád:
Kicserélve egy bontott darabra, minden hiba megszűnt. Kár lett volna a szerelőre hallgatni.
Felhívom a figyelmet, hogy egy katódsugárcsöves készülék a hálózatból való kihúzás után órákkal is képes - akár halálos - áramütést okozni. Aki nem tudja mi lakik benne, ne piszkálja.